Konkurs kulinarny w Bielińcu

W Bielińcu odbył się konkurs kulinarny „Promocja tradycyjnych produktów kulinarnych na bazie miodu pszczelego powiatu niżańskiego na tle produktów innych regionów” w którym udział wzięło osiem organizacji. Celem konkursu było przygotowanie dania na bazie miodu.

Komisja konkursowa w składzie:
Elżbieta Tomczak – przewodnicząca,
Katarzyna Podstawek i Mirosław Kus – członkowie,

Pierwsze miejsce przyznała Flisackim Spływom Maria i Mieczysław Łabędcy za żeberka w miodzie, piernik miodowy i napój miodowo – pokrzywowy. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kopkach za żeberka w miodzie z kapustą, napój jabłkowo miodowy i szarlotkę z miodem. Natomiast trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Bielińca za filet z kurczaka na miodzie z zasmażonymi jabłkami w miodzie i cynamonie, napój miętowo – miodowy i babka miodowa. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe oraz dyplomy. Za pierwsze puchar, dyplom, opiekacz i 1500,00 zł. Za drugie puchar, dyplom, opiekacz i 1300.00 zł., za trzecie puchar, dyplom, opiekacz i 1200.00 zł, natomiast pozostałe Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały dyplomy, opiekacze i po 1000.00 zł. za udział w konkursie.

Nagrody wręczali burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, przewodnicząca komisji Elżbieta Tomczak oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Wsi Bieliniec i Regionalnego Koła Pszczelarzy ,,BARĆ’’ Wacław Piędel.

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec wspólnie z Regionalnym Kołem Pszczelarzy ,,BARĆ’’ w Bielińcu. Podczas konkursu można było zobaczyć wystawę obrazów malarza Michała Potaczały, pokaz wyrobów garncarskich wykonany przez Adama Żelazko z Łążka Garncarskiego, występ kapeli Voice i pokaz samochodów zabytkowych. Fundatorem nagród finansowych był ,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie’’ oraz Starosta Niżański Robert Bednarz, burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Pozdrawiam.
Wacław Piędel