Pasieka nie tylko ulami stoi

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Rój pomysłów wokół ula”, który miał na celu popularyzację pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół. Konkurs kierowany był do mieszkańców obszarów wiejskich i zorganizowany w dwóch kategoriach:
1) dla dzieci
2) dla młodzieży i dorosłych.

Prace plastyczne zgłoszone do konkursu mogły być wykonane w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek rzeźba. Wykonawca miał za zadanie
sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Do konkursu można było zgłosić tylko jedną pracę. Do konkursu została zgłoszona praca przez Małgorzatę Sudoł z ,,Pasieki na ogrodzie” w Bielińcu.

Konkurs został rozstrzygnięty 20 maja w Światowym Dniu Pszczół. Jury konkursowe wybrało najlepsze prace, których autorzy zostali uhonorowani nagrodami i upominkami. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż zostało zgłoszonych prawie 300 prac. Praca wykonana w formie haftu krzyżykowego pod tytułem „Zapach lata” przedstawiająca pszczoły zbierające nektar z kwiatu zajęła III miejsce, co jest dużym sukcesem. Praca znajduje się w domku do apiterapii w ,,Pasiece na ogrodzie”, którą będą mogli oglądać korzystający z apiterapii.

Pozdrawiam.
Wacław Piędel